שירות והזמנות 03-6820697
שירות והזמנות

הכל על מנשאי אופניים

להבדיל ממה שרוב האנשים חושבים, רוכבי אופניים שעושים טיולי אופניים לרוב, לא יוצאים ישירות מהבית על גבי האופניים שלהם. במידה ורוצים לצאת לטיול במסלול אופניים, יש לאחסן את האופניים ברכב עד שמגיעים למסלול המבוקש, שם מורידים את האופניים ומתחילים לרכב. משמע, עד הרכיבה עצמה נאלץ לשנע את האופניים בצורה הכי בטיחותית שיש, באמצעות מנשאי אופניים.

מי הם מנשאי האופניים?
 מנשא אופניים הוא מתקן שמטרתו להתחבר לרכב באזור הגג של הרכב, בחלק האחורי של הרכב או בתא המטען או לוו גרירה  ולהעניק אפשרות לשנע את האופניים מאזור אחד לאזור אחר בצורה בטוחה ביותר. על ידי מנשאי האופניים ניתן יהיה לחסוך במקום רב בתא המטען. אופניים שהם מתקפלים יוכלו כיום להיכנס לתא המטען אך עדיין יתפסו מקום רב. מי שינסה להעביר אופניים ברכב, מבלי לקחת את עניין הבטיחות בחשבון, עלול להיות חשוף לנזק לרכוש וגם לבני האדם, מה שוודאי נרצה להימנע ממנו.

איזה סוגי של מנשאים יש?
 יש היום שני סוגי מנשאים לאופניים עיקריים.

מנשא אופניים לגג הרכב  – מנשא זה מתחבר לגגון של הרכב. מנשאים אלו יוסיפו באופן טבעי גובה לרכב ויעלו גם את צריכת הדלק בשל המשקל שלהם, אולם הם נחשבים למענה טוב וחשוב לכל אדם שברצונו לשנע זוג אופניים או יותר. יש לקחת בחשבון שהאופניים יוסיפו עוד גובה על הרכב ויכולה להיות בעיית מגבלת גובה במקומות מסוימים כמו חניונים וכדומה.

מנשא אופניים בחלק האחורי – מנשא אופניים שמתוקן באזור האחורי של המכונית יתחבר לתא המטען. אולם הוא יעזור לפתור את בעיית הגובה והמגבלה, כמו כן, הוא לא יגרום לרעש ולצריכה מרובה בדלק אך  עדיים מחזיק בחסרון בולט. שהוא מסתיר את לוחית הרישוי וגם את הפנסים בזמן שהאופניים תלויים עליו. לכן מומלץ לעשות שימוש במתקן שמכיל פנסים חלופיים ומקום להוספת לוחית רישוי. באופן הזה החיסרון יעלם והמתקן יהיה מעולה לשימוש. יש עוד מתקנים שהם תחת סוג מתקני אופניים בחלק האחורי ורצוי לבדוק מה מאפשר פירוק וטעינה קלים ובטוחים וגם פתיחה נוחה של תא המטען.