שירות והזמנות 03-6820697
שירות והזמנות

כיצד תבחרו את מנשא האופניים שמתאים לכם בדיוק

במידה ואתם נוטים לרכב מדי סוף שבוע על אופניים במסלולים השונים ברחבי הארץ, אתם כנראה נמנים עם שאר חובבי רכיבת אופניים ואתם מתעדכנים תכופות על האביזרים השונים שמיועדים לכל הקשור בספורט זה. את האופניים שלכם ודאי תאלצו לשנע על ידי הרכב הפרטי שלכם, לכן, גם בכל הקשור למתקן לאופניים לרכב, יש תמיד חידושים ושכלולים וכדאי שתהיו מעודכנים, לרבות אם רכשתם רכב חדש.

התקנה של מתקן לאופניים לרכב
התקנה של אופניים על הרכב תהייה לרוב פעולה פשוטה שלא מצריכה ידע רב - מרימים את האופניים לעבר המנשא או המתקן שרכשתם וקושרים את האופניים בצורה קלה ופשוטה באמצעות רצועות המתקן. אולם ההחלטה על סוג המתקן שכדאי לרכוש, תדרוש יותר מחשבה. לא פעם ההתלבטות תהייה, איזה מתקן עשוי להתאים לרכב שלכם ומה החסרונות והיתרונות של כל אחד מהסוגים שמוצעים לכם. ישנן כיום ארבע אפשרויות שיכולות להתאים להתקנת מנשא לאופניים:

        • על גג של הרכב שלכם.
        • מתקן אופניים לוו גרירה שמותקן על הרכב.
        • על הדלת האחורית של הרכב שלכם.
        • על הגלגל הרזרבי התלוי מאחור על הרכב.
 
כיצד נדע במה לבחור?
הבחירה שלכם תהייה בעיקר תלויה בכל אחד ואחד מהמאפיינים של הרכב שלכם, לדוגמא, אם יש לכם וו גרירה ההמלצה הגורפת תהייה להתקין מתקן אופניים לוו גרירה. כמו כן, יש להתחשב בכל היתרונות והחסרונות של כל מנשא, לדוגמא, אחד היתרונות במנשא שהוא על הגג של הרכב היא גישה חופשית לדלת מאחור, בנוסף, אין שום חשש שהאופניים יסתירו את שדה הראייה וגם לא את לוחית הרישוי, אולם החיסרון יהיה בנסיעה במקומות שיש תקרה נמוכה, כמו חניון, לעיתים לא תוכלו להיכנס מפאת הגובה של המנשא על הגגון. במידה ותבחרו להתקין את מתקן אופניים לוו גרירה, קחו בחשבון שהאופניים עלולות להסתיר את לוחית הרישוי, לעומת זאת תוכלו להיכנס לחניונים בבטחה בלי חשש. באשר למנשא על גבי הגלגל הרזרבי או על הדלת האחורית, יש לוודא שהמנשא יהיה תואם את דגם הרכב שלכם בהתאם למודל, לשנה ולמספר הדלתות.