שירות והזמנות 03-6820697
שירות והזמנות

סוגי מתקני אופניים יתרונות וחסרונות

רכיבת אופניים הפכה זה לא מכבר לתחביב נחשק שרק הולך וצובר תאוצה בארץ ובעולם כולו. גם בעיריות ברחבי הארץ, ובמיוחד באזור המרכז, הבינו שהאופניים הם אמצעי תחבורה הולם, יעיל וחסכוני והחלו לספק לתושבים את השירות. גם בחגים, סופי שבוע והזדמנויות אחרות, חובבי אופניים יוצאים לרכב בטבע, לכיוון העבודה ולאחר יום עבודה לבד, עם חברים או עם כל המשפחה. על מנת ליהנות מרכיבה בטבע יאלצו רוכבים רבים להוביל את האופניים מהבית ועד למסלול הרכיבה שמצריך נסיעה לשם באמצעות הרכב הפרטי, ולכן אחת הברירות שיש לכל חובב אופניים, היא לרכוש מנשא ייעודי לאופניים שיתאים לרכב שלו. איך נדע במה לבחור? איזה מנשא נוח יותר? על הכל במאמר לפניכם.

מנשא אופניים שמיועד לגג הרכב - המנשאים הללו מחוברים על הגג של הרכב כשהם יכולים לשאת עד ארבע זוגות אופניים, אולם החסרונות של מתקן זה יהיה הגבלה על הכניסה לחניון, הגדלה של כמות צריכת הדלק ברכב ובנוסף, הוא עלול ליצור רעשים בזמן הנסיעה.

מנשא אופניים לדלת האחורית - מנשאי אופניים לאזור האחורי של האופניים ייתפסו באזור החלק האחורי של הרכב ויתאימו לשאת עד שלושה זוגות אופניים. הם יחסכו את חסרון הגובה וגם מחירם הנמוך מהווה יתרון.

מנשא אופניים לוו גרירה - מנשא זה נחשב למנשא הנוח ביותר שהוא גם הכי פחות מזיק לרכב. המתקן מונח על התפוח ונתפס בלי אפשרות תזוזה - מה שמבטיח הרבה יציבות ושלמות לכלי הרכב. למנשא אופניים לוו גרירה יש שני סוגים, מנשא משטח ומנשא עומד חשוב לוודא מה מתאים לדגם הרכב שלכם.

מתקני זרועות – מתקנים אלה דומים מאוד למתקנים שנאחזים בדלת האחורית. גם למתקנים הללו יש זרועות שעליהם תולים את האופניים. מתקנים אלה יתאימו לאחד עד ארבע זוגות, לחלק מהם יש אופציית הטיה מה שיאפשר פתיחה של התא מטען אחורי' גם בעת שהמנשא מותקן. ההבדל בינם לבין שאר המנשאים לדלת האחורית, נעוץ בכך שמתקנים הללו נמצאים במרחק מהרכב ולכן כך הן גם שומרים על שלמותו של הרכב.